logo

Biz Kimiz

Biz Kimiz

2005 yılından bu yana premium markalara en iyi video çözümlerini, uygun maliyetlerle sunmaktayız. Reklam, tanıtım, sinema, belgesel ve fotoğraf uzmanlık alanlarımızdır, özellikle dijital medya konusunda da uzman bir ekibe sahibiz. Markalara hazırladığımız video içerikleri ile marka itibarına, prestijine, marka bilinirliğine önemli katkılar sağlıyoruz.

Marketing faaliyetlerinde video içeriğinin giderek önem kazanması bizi dijital çözümler sunma anlamında geliştirdi. Viral video fikirleri, marketing faaliyetleriniz içerisinde hem dijital kanallarda (Youtube, Facebook, Vine vs.), hem de web sitenizde kullanabileceğiniz how –to içerikleri, viral etki sağlayacak sokak röportajları, özel kampanya videoları da markalara sunduğumuz hizmetlerimiz arasındadır.

Müşterilerimizin bütçelerine en uygun yaratıcı projeleri, mümkün olan en kısa sürede (deadline bazlı çalışmalara uygun şekilde) oluşturuyoruz. Marka temsilcileri ile sıkı ve uyumlu bir iletişim kurarak en iyi sonucun çıkmasını sağlıyoruz. 1908 Film Yapım olarak, hem konvansiyonel medyada hem de dijital kanallarda markalara maksimum fayda sağlayacak video projelerini seçkin müşterilerimiz ile kurduğumuz işbirliği ile hayata geçirmeye devam ediyoruz.

Çağlayan Sarıkuş

Yapımcı Yönetmen

Yakın Doğu Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümünden mezun oldu. 2003 Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması’nda, Kıbrıs’ta çektiği “Karmi” adlı belgeselle üçüncülüğe layık görüldü. Eğitimine devam ettiği New York Film Academy’den 2004 yılında mezun oldu. Burada çektiği “Mr. Monkey” adlı 16 mm kısa film birçok gösterimde kullanıldı. Dinamo İstanbul, CO Production, Pomp, Pana Film ve Aksoy Film’de reklam ve sinema filmi projelerinde çalıştı . 2005’te kurduğu ‘’1908 Film’’ ile kamera arkasındaki hayatına devam etmektedir.

Hilal Çimen

Sanat Yönetmeni

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Sahne Tasarımı Bölümünde, sanat yönetmenliği, makyaj ve kostüm tasarımı üzerine öğrenim gördü. Avustralya Sidney’de sanat ve makyaj eğitimine devam etti . Sanat yönetmenliği, makyaj tasarımcısı, storyboard artist olarak farklı projelerde yer aldıktan sonra İstanbul’a döndü. Argo, Skyfall , Salvejorge , Second Love Kiss başta olmak üzere birçok yabancı yapım sinema filminin kostüm-sanat departmanlarında görev aldı.

Kıvanç Sarıkuş

Özgün Müzik Bestecisi ve Ses Tasarımcısı

Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvar’ ında müzik eğitimine başladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Kontrabas Bölümünde lise eğitimini tamamladıktan sonra “Codart’s Hollanda Rotterdam Konservatuvarı Music Production” bölümünden mezun oldu. Hollanda’da Rotterdam ve Amsterdam Film Festi vali, 48 hour film project, Tuzla Film Festivalinde gösterime ve dereceye giren projelerin ses tasarımını ve müziklerin yapımını üstlendi. Oxfam Novib, Lays, Red Cross, Moody Doodle gibi markaların reklam filmi müziklerini yaptı . İstanbul’da profesyonel müzik hayatına devam etmektedir.

Umut Can Sevindik

Görüntü Yönetmen

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema – Tv bölümünden mezun oldu. 2006 yılında Digitürk’ün Snek Tv kanalında yayınlanan, çekimleri Amerika’da yapılan “NYFA’06” (New York Film Academy ’06) isimli tv programının yönetmenliğini ve kameramanlığını yaptı. 2007 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ‘’7 Tepe 7 Tünel Projesi’’ kapsamında yapılan ilk tünellerin tanıtım filminde görüntü yönetmenliği yaptı. Görüntü yönetmenliğini yaptığı “Dört Duvar Saraybosna” isimli kısa filmi Los Angeles Türk Filmleri Festi valinde “En İyi Türk Filmi” ödülünü aldı. Unilever (Sana, Knorr, Lipton, Algida), Castrol, Mercedes, Carrefour, Beck’s gibi markaların reklam tanıtım çekimlerini yaptı.

Arif Özçetin

Görüntü Yönetmeni

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Yönetmenlik Ana Sanat Dalından mezun oldu. 2007‘den bugüne “1908 Film Yapım” bünyesinde reklam, klip, belgesel gibi çeşitli projelerde ve Star TV, TRT kanallarındaki dizi filmlerde yönetmenlik, görüntü yönetmenliği yaptı. Çekmiş olduğu kısa filmler ile yurt içi festivallere katıldı.

Meriç Karakaş

Metin Yazarı Proje Danışmanı

Bahçeşehir Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümünden mezun oldu. Birçok reklam ajansında metin yazarlığı ve İstanbul’da bazı sektörel dergilerde editörlük yaptı. “1908 Film Yapım” bünyesinde çeşitli reklam ve tanıtım filmi projelerinin senaryosunu oluşturdu.

Gonca Yurdagüven

Senarist ve Metin Yazarı

Süleyman Demirel Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümünden mezun oldu. Reklam ajanslarında metin yazarı olarak çalıştı. Hürriyet Gazetesi’nin “Akdeniz” eki için kültür sanat sayfaları hazırladı. Beş yıl süreyle aylık kadın dergisi “Female”in, 1 yıl boyunca “XL” adlı magazin dergisinin genel yayın yönetmenliğini; 2 yıl süreyle dekorasyon, tasarım ve mimari dergisi “Decotime”nin yazı işleri müdürlüğünü üstlendi. “Düşyeri Çizgifilm Stüdyosu”nda jr. senarist olarak çalıştı.

Ozan Sapaz

Metin Yazarı

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Film Tasarımı Yönetmenlik Ana Sanat Dalından mezun oldu. 2010’da 1908 Film Yapım bünyesinde metin yazarlığına başladı. Çekmiş olduğu kısa filmlerle çeşitli festivallerde gösterim hakkı kazandı.

İlker Yurdagüven

Yönetmen – 3D Artist

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema – Tv / Yönetmenlik Bölümünden mezun oldu. Animatör olarak çeşitli firma ve markalarla çalıştı. Kısa film yönetmenliği, 3D animasyon, görsel efekt alanındaki çalışmalarına devam etmektedir.

Kerim Belet

Fotoğraf Sanatçısı

Ankara Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümünden mezun oldu. Reklam ve tanıtım fotoğrafçılığı konusundaki çalışmalarıyla bu alanda uzmanlaştı. Fotoğraf çalışmalarını yurt içi ve yurt dışında ürün, reklam, tanıtım, moda, portre fotoğrafçılığı alanlarında devam ettirmektedir.